Уред за вртење

Опис на производот:

Уред за вртење - IWYHG Hydraulic Series се дизајнирани за решенија за вртење на багер.Тие се карактеризираат со висок работен притисок, добра стабилност, компактна структура, мала тежина и лесно одржување.Составивме избор на уреди за вртење за багери од различни класи.Добредојдени сте да го зачувате листот со податоци за вашите интереси.


 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Оваа серијабагербрзини за нишањевозете ги прстенестите запчаници на платформата за влечење низ нивните излезни вратила на запчаникот.Тие можат да поднесат хидраулично и надворешно влијание на оптоварување.Овој вид запчаници за нишање се широко користени во разни други уреди, вклучително ивоздушни платформи, градежни возила, ироботи-транспортери.

  Механичка конфигурација:

  Опремата за замавнување се состои одхидрауличен мотор, повеќестепен планетарен менувач, кочницаи вентил блок сокочницафункција.Достапно е да го модифицира дизајнот за задоволување на чудната димензија на инсталацијата и да го промени односот на намалување на брзината што го посакуваат клиентите.Понатамошна дискусија за опремата, ве молиме контактирајте ги нашите инженери.

  конфигурација на опрема за нишање

  IWYHGОпрема за нишање на багерГлавните параметри на:

  Излезен вртежен момент (Nm)

  Брзина (вртежи во минута)

  Сооднос

  Номинален притисок (Mpa)

  Поместување (ml/r)

  Поместување на моторот (ml/r)

  Тежина (кг)

  Тип на багер (тон)

  2600

  0-80

  19.6

  20

  1028,87

  52.871

  70

  8

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ