Планетарен менувач- IGT220T3

Опис на производот:

Планетарен менувач- IGT220T3се одликува со висока вкупна ефикасност, компактен и модулен дизајн, голема сигурност и издржливост.Напредното дизајнерско искуство и современите процеси на изработка гарантираат извонреден капацитет за носење и безбедност при работа.Менувачот исто така одговара на стандардниот тип на Rexroth.Собравме избор на различни менувачи кои ги произведовме за различни апликации.Добредојдени сте да ги зачувате листовите со податоци за ваша референца.


 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Планетарен менувач- IGT220T3 Hydrostatic Drive Series се широко применети воротациони дупчалки со гасеници,тркала и кранови гасеници,погони за патека и глава за сечење на фреза,заглавија на патиштата,патни ролки,патека на возила,воздушни платформи,самоодни дупчалкииморски кранови.Погоните не само што се широко користени од домашните кинески клиенти како што сеСАНИ,XCMG,ЗООМЛИОН, но исто така се извезени во Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Индија, Јужна Кореја, Холандија, Германија и Русија и така натаму.

  Механичка конфигурација:

  Планетарен менувач- IGT220T3 се состои од планетарен менувач и кочница со повеќе дискови од влажен тип.Прилагодени модификации за вашите уреди се достапни во секој момент.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ