Хидрауличен менувач

Опис на производот:

Хидростатички погони за патување од серијата IGY-Tсе идеални погонски единици за багери гасеници, дигалки гасеници, машини за глодање на патишта, заглавија на патишта, ролки за патишта, возила за шини, воздушни платформи и самоодни дупчалки.Тие се добро изградени врз основа на нашите патентирани технологии и прецизната производна операција.Алатките за патување не само што ги користеа нашите домашни кинески клиенти како што се SANY, XCMG, ZOOMLION, туку беа извезени и во Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Индија, Јужна Кореја, Холандија, Германија и Русија и така натаму.


 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Хидрауличен менувач IGY7000T2се одликува со висока работна ефикасност, издржливост, голема доверливост, компактен дизајн, висок работен притисок и контрола на прекинувачот со висока брзина.Патничките погони од типот на ротација на куќиштето не само што може директно да се инсталираат во внатрешноста на гаснечот или тркалото, туку може да се користат и во заглавјето на патот или во машината за глодање за погони за вртење на струја.Дополнително, димензиите и техничките перформанси на нашите погони се во согласност соНебтеско,KYB,Начи, иТОНГМЈУНГ.Затоа, нашите погони можат да бидат добра замена за производите на тие брендови.

  Механички Конфигурација:

  Оваа патна опрема се состои од вграден клипен мотор со променливо поместување,сопирачка со повеќе дискови, планетарен менувач и функционален вентил блок.Прилагодени модификации за вашите уреди се достапни во секој момент.

  Главни параметриofIGY7000T2 Хидрауличен менувач

  Макс.Излез

  Вртежен момент (Nm)

  Макс.Вкупно поместување (ml/r)

  Поместување на моторот (ml/r)

  Степен на пренос

  Макс.Брзина (вртежи во минута)

  Макс.Проток (L/min)

  Макс.Притисок (MPa)

  Тежина (кг)

  Маса на возило за примена (тон)

  7000

  1874.3

  34,9/22,7 29,5/15

  34,9/17,5 22,1/11,0

  45.057

  53.706

  55

  60

  30

  60

  5-6

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ