Планетарен менувач

Опис на производот:

Планетарен менувач IGC-T60се одликува со висока вкупна ефикасност, компактен и модулен дизајн, голема сигурност и издржливост.Напредното дизајнерско искуство и современите процеси на изработка гарантираат извонреден капацитет за носење и безбедност при работа.Менувачот исто така одговара на стандардниот тип на Rexroth.Собравме избор на различни менувачи кои ги произведовме за различни апликации.Добредојдени сте да ги зачувате листовите со податоци за ваша референца.


 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Планетарен менувач– Хидростатичките погонски серии IGC-T80 се широко применети воротациони дупчалки со гасеници,тркала и кранови гасеници,погони за патека и глава за сечење на фреза,заглавија на патиштата,патни ролки,патека на возила,воздушни платформи,самоодни дупчалкииморски кранови.Погоните не само што се широко користени од домашните кинески клиенти како што сеСАНИ,XCMG,ЗООМЛИОН, но исто така се извезени во Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Индија, Јужна Кореја, Холандија, Германија и Русија и така натаму.

  Механичка конфигурација:

  IGC-T80хидростатички погонсе состои од планетарен менувач и сопирачка со повеќе дискови од влажен тип.Прилагодени модификации за вашите уреди се достапни во секој момент.

  планетарен менувач IGCT80 цртеж

  Серија IGC-T80Планетарен менувачГлавни параметри:

  Макс.Излез

  Вртежен момент (Nm)

  Сооднос

  Хидрауличен мотор

  Макс.Влез

  Брзина (вртежи во минута)

  Макс Сопирање

  Вртежен момент (Nm)

  Кочница

  Притисок (Mpa)

  ТЕЖИНА (Кг)

  80000

  76,7 · 99 · 110,9 · 126,9

  149,9 · 185,4

  A2FE107

  A2FE125

  A2FE160

  A2FE180

  A6VE107

  A7VE160

  4000

  1025

  1,8 и 5

  355


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ